Hodowla Porcelaine

 • Bella Nova Espera
  Bella Nova Espera
 • Bajka Czeladnik Łowiska
  Bajka Czeladnik Łowiska

Hodowla Nova Sfora

jest domową hodowlą psów myśliwskich rasy Porcelaine i Posokowiec Bawarski.

Nasza Hodowla znajduje się w województwie mazowieckim, ok. 20 km od Warszawy, w miejscowości Trojany z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

Nasze psy pracują w łowisku i są na co dzień w rękach myśliwego. 

Zarówno Porcelaine jak i Posokowiec Bawarski posiada certyfikat użytkowości.

 

Nasza hodowla jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce Oddział w Warszawie. ZKwP jest uznawany przez wszystkie organizacje kynologiczne na całym świecie. Kupując psa należącego do ZKwP mają Państwo pewność że pies jest czystej rasy, oraz hodowca dołożył wszelkich starań aby jego szczeniaki reprezentowały najlepsze cechy danej rasy.

Celem mojej hodowli jest dbanie o to aby na świat przychodziły zdrowe i doskonałe eksterierowo szczenięta, reprezentujące cechy, które stanowią o pięknie rasy należącej zarówno do francuskich psów gończych Porcelaine jak i do Posokowców Bawarskich. Dlatego też dokonywany wybór reproduktora dla moich suk jest zawsze związany z myślą o optymalizacji tych cech, które będą przekazywane na przyszłe pokolenia, w szczególności uwzględniając użytkowość danej rasy.

Moje psy są moimi przyjaciółmi, mieszkającymi i dzielącymi życie ze mną.

Staramy się żeby wszystkie szczeniaki które przychodzą na świat w naszej hodowli były zdrowie i odpowiednio socjalizowane.

Bardzo ważne dla naszej hodowli jest znalezienie odpowiedniego domu dla naszych szczeniąt dlatego jako hodowca zastrzegam sobie prawo do wyboru przyszłego właściciela. Przyszłym właścicielom piesków służę wszelkimi radami dotyczącymi wychowania, pielęgnacji i żywienia. Z każdym kupującym podpisujemy odpowiednią umowę kupna sprzedaży pieska. Z kolei oczekuję od przyszłego właściciela:

 • zapewnienia psu właściwych warunków życia, dbania o higienę, żywienie, informowania nas o stanie zdrowia psa, jego rozwoju i sukcesach wystawowych
 • bezwzględnego informowania nas o ewentualnym zamiarze oddania psa osobie trzeciej.

Szczenięta są zawsze otoczone troskliwą opieką i oddawane są do nowych domów z wyprawką, po wszystkich niezbędnych badaniach i szczepieniach weterynaryjnych. Przeciętna długość życia: 12-13 lat

Mając na względzie dobro szczeniąt przed wydaniem ich potencjalnym, nowym właścicielom przeprowadzam wywiad, który upewnia mnie, że maluchy trafią do rodzin, które będą o nie dbać i kochać jak nowego członka rodziny, jak również, że zapewnią odpowiednie warunki do ich rozwoju. Uczulam też na to, że zarówno Porcelaine jak i Posokowiec Bawarski to po pierwsze i przede wszystkim psy myśliwskie, które żeby były szczęśliwe muszą mieć zapewnioną odpowiednią ilość ruchu (więcej o rasie w dziale wzorzec rasy).

Rezerwacje szczeniąt przyjmujemy wyłącznie drogą mailową. Po narodzinach szczeniąt przesyłamy na adres mailowy potwierdzenie przyjętej rezerwacji wraz z kopią umowy sprzedaży i numerem konta do wpłaty zaliczki. Warunkiem potwierdzenia przyjęcia rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości ustalonej z hodowcą. Pozostała kwota regulowana jest w momencie odbioru szczenięcia.

W przypadku szczeniąt wysyłanych poza granicę Polski będzie potrzeba wyrobienia paszportu dla psa, rodowodu eksportowego i dopełnieniem innych formalności związanych z wywozem szczenięcia do innego kraju. Koszty transportu szczenięcia pokrywa nabywca.

 • Bella i Bajka
  Bella i Bajka
 • Bella i Bajka
  Bella i Bajka
 • Bajka zima
  Bajka zima
 • Bella zima
  Bella zima